Dilediğiniz Zaman Arayın Canlı SOHBET Edelim: 
(İlk 5 Dakika Bedava)

Cansu: 008818200818

Esra: 0034951250447

25 Şubat 2011 Cuma

Blogger İle Blog Oluşturma

Önceki yazımda cretsiz blog oluşturabileceğiniz servisleri yazmıştım ve bunlar arasında benim tercihimin Blogger olduğunu söylemiştim.Bu yazımda Blogger hakkında bilgiler vereceğim, neden blogger’ı tercih ettiğimi yazacağım ve adım adım Blogger’dan ücretsiz blog oluşturmayı anlatacağım.


Blogger’ın Özellikleri


Blogger size güncel etkinlikler hakkındaki fikirlerinizi, günlük hayatınızdaki gelişmeleri veya herkesle tartışabilmek istediğiniz herhangi bir konuyu kolayca paylaşabilmeniz için kurulmuştur.Kayıt göndermenin mümkün olduğunca basit ve etkili olması için pek çok özellik geliştirilmiştir.İşte Blogger’ın özellikleri:


  1. Özel Tasarımlar
  Blogger şablon tasarımcısı, sunduğu çok sayıda şablonla profesyonel görünümlü bir blog oluşturmanızı kolaylaştırır. Ayrıca Şablon Tasarımcısı sayesinde şablonunuzu özelleştirebilirsiniz. Yüzlerce arka plan resmi ve onlarca esnek düzen arasından seçim yapın ve sürükle ve bırak arayüzüyle widget'ları yeniden düzenleyin. Slayt gösterileri, kullanıcı anketleri ve hatta AdSense reklamları gibi gadget'lar ekleyin. Renkleri ve yazı tipini de kolayca değiştirebilirsiniz. Bu kadar denetim yeterli değilse, blogunuzun CSS ve HTML'sini bile düzenleyebilirsiniz.

  2. Kullanımı Kolay Arayüz
  logger'ı kullanarak blogunuzu yalnızca birkaç kolay adımda oluşturabilirsiniz. Birkaç dakika içinde metin, fotoğraf, video ve daha fazlasını blogunuza göndermeye başlayabilirsiniz. İstediğiniz sıklıkta kayıt gönderebilirsiniz; ücretsizdir.

  3. Özel Alan Adı Kullanımı
  logunuzu oluşturduğunuzda, Blogspot üzerinde ücretsiz olarak barındırabilirsiniz.Seçtiğiniz blogismi.blogspot.com adınızı daha sonra değiştirme imkanına sahipsiniz.Ayrıca özel bir alan adı alıp, blogismi.com veya blogismi.net gibi, blogger’ı kullanmaya devam edebilirsiniz.

  4. Kolayca Multimedya Öğeleri Ekleme
  ayıt editörü araç çubuğu üzerinde bulunan resim simgesini tıklayarak blog kaydınıza kolayca fotoğraf ekleyebilirsiniz. Ardından fotoğraflarınız, baskı siparişi verebileceğiniz ve fotoğraf albümleri düzenleyebileceğiniz ücretsiz Picasa Web Albümleri hesabınızda barındırılır. Kaydınıza video eklemek de çok kolaydır, başlamak için kayıt editörü araç çubuğu üzerinde bulunan film şeridi simgesini tıklamanız yeterlidir. Blogger üzerinden yüklenen videolar Google Video üzerinde barındırılır.

  5. Adsense İle Para Kazanma
  Blogger ile, sevdiğiniz konularda, üstün kaliteli ve orijinal içerik yayınlayarak para kazanabilirsiniz. Blogger'da, blogunuza kolayca AdSense reklamları eklemenize izin veren, özel bir Kazanç Sağlayın sekmesi bulunur.


Neden Blogger?


Eğer yukarıdaki özelliklere rağmen hala neden Blogger diye soruyorsanız Blogger kullanan biri olarak size neden ücretsiz blog servisleri arasından Blogger’ı tercih ettiğimi belirteyim.Benim Blogger’ı tercih etmemde yularıdaki özelliklerin yanında iki önemli neden daha var.Bunlardan ilki Blogger’ın bir Google hizmeti olması ve Google tarafından desteklenmesi.İkincisi ise sürekli yeni özellikler eklenmesi ve yeniliklere açık olmasıdır.


Blogger İle Blog Oluşturuyoruz


Blogger'dan yeterinc bahsettim.Eğer Blogger ile blog oluşturmaya karar verdiyseniz şimdi bunu adım adım nasıl yapacağınızı anlatacağım.


  1.Adım: Blogger Türkiye sayfasına gidin ve “Başlayın” butonuna basın.
  Blogger ile blog oluşturmak

  2.Adım: Google hesabı oluşturmak için formu doldurun ve “DEVAM ET” butonuna basın.
  google hesabı oluşturun

  3.Adım: Blogunuzu adlandırın ve “DEVAM” butonuna basın.
  blogunuzu adlandırın

  4.Adım: Başlangıç şablonunuzu seçin ve “DEVAM” butonuna basın.
  başlangıç şablonu seçin

Tebrikler blogismi.blogspot.com blogunuz oluşturuldu.İşte Blogger ile blog oluşturmak bu kadar basit.Artık bir blog sahibisiniz.Bundan sonra yapmanız gereken blogunuza yazmak.Blog dünyasına hoşgeldiniz…

blogunuz oluşturuldu


Bir sonraki yazımda Blogger yazı editörünün kullanımını tanıtacağım.Görüşmek üzere…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder