Dilediğiniz Zaman Arayın Canlı SOHBET Edelim: 
(İlk 5 Dakika Bedava)

Cansu: 008818200818

Esra: 0034951250447

23 Nisan 2011 Cumartesi

Alexa Nedir?

Hiç blogum dünyada veya Türkiye’de en popüler kaçıncı site diye merk ettiniz mi?Alexa ile bu web sitelerinin popülerlik sıralamasını ve sizin sitenizin bu sıralamadaki yerini görebilirsiniz.Örneğin Türkiye’de n çok ziyaret edilen 100 sitenin listesini görmek için buraya bakabilirsiniz.

Alexa Nedir?

Alexa Rank Nedir?

 

Alexa Toolbar kullanan kişilerin ziyaret ettiği sitelerin istatistiki bilgileriyle oluşan değerdir.Alexa Toolbar kullanıcıların ziyaret ettikleri sitelere göre bir sıralama oluşturulur ve web sitesi sahipleri açısından önem arzeder.

 

Blogunuzun Alexa bilgilerini öğrenmek için internet tarayıcınızın adres satırına http://www.alexa.com/siteinfo/blogadresiniz adresini yazın.Burada mavi renkli blogadresiniz yerine kendi blogunuzun adresini yazın.

 

Alexa Toolbar

 

Blogunuzun Alexa Rank değerini artırmak için hem sizin hemde blgunuzu ziyaret edenlerin Alexa Toolbar kullanması çok önemlidir.Bu yüzden şu adrese giderek hemen Alexa Toolbar’ı yükleyin ve ziyaretçilerinizi Alxa Toolbar yüklemeleri için teşvik edin.

 

Alexa Toolbar’ın Avantajları
- Ziyaret ettiğiniz web sitesinin ne kadar popüler olduğunu görebilirsiniz.
- Ziyaret ettiğiniz siteye benzer siteleri görebilirsiniz.
- Ziyaret ettiğiiz sitenin geçmişte nasıl göründüğünü görebilirsiniz.
- Ziyaret ettiğiniz sitenin hangi kelime arandığında gözüktüğünü öğrenebilirsiniz.
- Ziyaret ettiğiniz site hakkında yorum yazabilir ya da yazılan yorumları okuyabilirsiniz.

Alexa hakkında sormak istediklerinizi yorum bölümünden sorabilirsiniz.Ayrıca Alexa Toolbar kullanıp kullanmadığınızı yazarsanız sevinirim.

 

Teşekkürler…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder