Dilediğiniz Zaman Arayın Canlı SOHBET Edelim: 
(İlk 5 Dakika Bedava)

Cansu: 008818200818

Esra: 0034951250447

27 Nisan 2011 Çarşamba

Blogger Bloglara Etiket Bulutu Eklemek

Web 2.0’ın bizlere kazandırdığı yeniliklerden biri olan etiket bulutunda temel amaç blogdaki her bir içeriği etiketleyerek başkalarının bu içeriği bulmasını kolaylaştırmaktır.Genellikle etiketler alfabetik sıraya göre sıralanır ve sık kullanılan etiketler daha vurgulayıcı olması için büyük yazılır.

Etiket bulutunun mantığından bahsettikten sonra Blogger kullanıcılarının bloglarına nasıl etiket bulutu ekleyeceklerine geçelim.

İlk olarak Blogger hesabınıza giriş yapın ve Kumanda Paneli > Tasarım > Sayfa Öğeleri > Gadget Ekle yolunu takip edin.Açılan gadget listesinden Etiketler gadgetını seçin.

Etiket Bulutu Ekleme

Açılan pencereden ayarları dilediğiniz gibi yaptktan sonra Kaydet butonuna basın ve işlemi bitirin.Yapılacak ayarlara gelince; eğer bazı etiketlerin etiket bulutunda listelenmesini istemiyorsanız Seçilen Etiketler seçeneğinden bunları belirleyebilirsiniz.Etiketlerin alfabetik sırayla yada çok olandan az olana doğru mu sıralanacağını seçebilirsiniz.Her etiketteki kayıt sayısını göster seçeneğini işaretlerseniz etiketlerin yanında parantez için o etiketten kaç adet olduğu gösterilir.

Etiket Bulutu Ekle

Şablonu kaydettikten sonra etiket bulutu blogunuzda aşağıdaki gibi görünecektir.Kolay gelsin…

Etiket Bulutu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder