Dilediğiniz Zaman Arayın Canlı SOHBET Edelim: 
(İlk 5 Dakika Bedava)

Cansu: 008818200818

Esra: 0034951250447

22 Nisan 2011 Cuma

Blogger Şablon Yükleme

Blogger ile blog oluşturmayı anlattığım yazımda Blogger’ın özelliklerinde bahsetmiştim ve çok zengin tema seçenekleri olduğunu yazmıştım.Blogunuzu oluşturduktan sonra daha şık görünmesini her blog yazarı ister.Bunun için bu yazımda Blogger şablonlarını blogunuza nasıl yükleyeceğinizden bahsedeceğim.

 

Blogger Şablonları Bulabileceğiniz Siteler

 

Blogger’ın size sunduğu şablonları yeterli görmüyorsanız ve blogunuza daha farklı bir görünüm vermek istiyorsanız internette binlerce ücretsiz şablon bulabilirsiniz.Blogger şablonu bulabileceğiz bazı siteleri aşağıda listeledim.İlk olarak bu siteleri ziyaret edin ve beğendiğiniz şablonlardan birini bilgisayarınıza indirin.

 

http://btemplates.com/ http://bloggertemplates.info/
http://www.bloggertemplatesblog.com/ http://www.bloggertemplatesfree.com/
http://www.bloggerstyles.com/ http://www.newbloggertemplates.com/
http://10bloggertemplates.com/ http://www.bloggertemplatesgenie.com/
http://www.freebloggertemplates.info/ http://bloggertemplateplace.com/
http://www.bloggertemplateblog.com/ http://www.bloggerthemes.net/

 

Aslında bunlar gibi daha yüzlerce hatta binlerce site bulabilirsiniz ancak hemen hemen hepsinde aynı şablonlarbulunduğundan asdece birkaçını ziyaret etmeniz yeterli.Benim size tavsiye en güncel, en popüler ve en orjinal şablonları bulabileceğiniz site olan BTemplates.

Bu sitelerde beğendiğiniz şablonları bilgisayarınıza indirdiğinizde genelde .zip veya .rar formatında sıkıştırılmış bir dosya halinde iner.Bu dosyayı herhangi bir sıkıştırma programı veya windowsile açtığınızda templateismi.xml gibi bir dosya göreceksiniz.Şablona ait kodları içeren dosya işte bu.

 

Blogger Bloguma Şablon Nasıl Yükleyebilirim?

 

Blogunuza tema yükleme işlemi çok kolaydır.Aşağıdaki adımları takip ederek sorunsuz ve basit bir şekilde yeni temanızı yükleyebilirsiniz.

 

1.Adım : ilk olarak Blogger hesabınıza giriş yapın ve blogunuzun altındaki Tasarım linkine basın.

Blogger şablon yükleme tasarım

2.Adım : Açılan tasarım sayfasından HTML’yi düzenle sekmesine basın.

blogger şablon yükleme html düzenle

3.Adım : Açılan sayfada mevcut şablonunuzun kodları gözükmektedir.Yeni şablonu yüklemek için önce Widget Şablonlarını Genişlet yazısının yanındaki kutuyu işaretleyin.Daha sonra Dosya Seç butonuna basıp bilgisayarınızdaki templateismi.xml şeklindeki dosyayı seçtin ve Yükle butonuna basın.

blogger şablon yükleme dosya seç

4.Adım : Yükleme işlemi başladıktan kısa bir süre sonra aşağıdaki resimdeki gibi bir uyarı alabilirsiniz.Bu uyarıyı alırsanız WIDGET’LARI SİL butonuna basın ve devam edin.

blogger şablon yükleme widgetları sil

 

Yükleme işlemi amamlandıktan sonra aşağıdaki gibi bilgilendirme yazısı gözükecektir.Bu yazıyı gördüyseniz blogunuzu yeni şablonuyla kullanabilirsiniz demektir.

Blogunuza şablon yüklemek bu kadar basit.Takıldığınız yerler olursa lütfen sormaktan çekinmeyin.Kolay gelsin…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder