Dilediğiniz Zaman Arayın Canlı SOHBET Edelim: 
(İlk 5 Dakika Bedava)

Cansu: 008818200818

Esra: 0034951250447

22 Nisan 2011 Cuma

Bloguma Hangi Sıklıkta Yazmalıyım?

Bloglar’ı diğer web sitelerden ayıran özellikleerden biri dinamik ve güncel olmalarıdır.Bloglar doğaları gereği sık güncellenmelidir.Bloga yazı yazma sıklığının bir standartı yoktur.Blogun türüne, konusuna ve içeriğine göre değişkenlik gösterir.

Bloguma Hangi Sıklıkta Yazmalıyım

Önemli olan bir ritim tutturmaktır.Yani belli bir yazı periyodunun olmasıdır.Bunu belirlemek için zamanla okuyucuların tepkileri gözlenmeli ve öyle karar verilmelidir.

 

İstikrarlı Olun

 

Bu gün 10 yazı yazıp diğer günü boş geçmeniz okuyucunun hoşlandığı bir durum değildir.Yazı sıklığı konusunda istikrarlı olmalısınız.Bugün 10 yazı gönderiyorsanız ertesi gün de 10  yazıu gönderin.Yada o 10 yazı 5 güne bölün ve her gün 2 yazı gönderin.Bu istikrarı yakalamanız abone ve takipçi sayınızı olumlu yönde etkiler.

 

Spam Olarak Algılanmayın

 

Acemi blogcuların çok sık yaptığı hatalardan biri çeşlitli sitelerden kopyaladıkları yazıları bloglarında yayınlamalarıdır.Bu şekilde günde yüzlerce yazı gönderme ihtimaliniz vardır ancakbunların hepsini bir günde göndermek yeriine zamana yaymanız okuyucunun hoşuna gidecektir.Aksi taktirde RSS okuyucuları ya da e-posta kutuları sizin yazılarınızla dolacak ve muhtemelen çoğu okunmadan silinecektir.

 

Kendinizi Unutturmayın

 

Bazı blogcular yazı aralığını çok uzun tutarlar.Bu tutum ookuyucu tarafından şöyle algılanabilir: “bu blog artık güncel değil, niye takip edeyim ki?” Bu çok sık rastlanan bir durumdur.Bu yüzden yazı aralığınızı uzun tutmayın.Mutlaka planlama yapın ve yazıarınızı o plan dahilinde gönderin.

 

Siz blogunuza hangi sıklıkta yazıyorsunuz?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder