Dilediğiniz Zaman Arayın Canlı SOHBET Edelim: 
(İlk 5 Dakika Bedava)

Cansu: 008818200818

Esra: 0034951250447

23 Nisan 2011 Cumartesi

Hit Kazanmak İçin Forumlardan Faydalanın

Özellikle 2000’li yılların başlarında çok popülerdi forumlar.Bilgi paylaşmak ve bilgi edinmek için bir numaralı başvuru kaynağı forumlardı.Zamanla internetteki forum sayısı o kadar arttı ki neredeyse herkesin kendine ait bir forumu olmaya başladı.Zamanla forumların yerini daha pratik platformlar olan bloglar aldı ve sadece belli başlı forumlar ayakta kalabildi.Özellikle ülkemizdeki 3 milyondan fazla üyeye sahip olan ForumTR gerçeği yadsınamaz.Eğer yeni bir blog açtıysanız ve blogunuzu tanıtmak istiyorsanız forumlardan mutlaka faydalanmalısınız.Peki nasıl?

Hit Kazanmak İçin Forumları Kullanın

Doğru Forumlara Üye Olun

 

Sırf üye sayısı fazla diyeo foruma üye olmanız gerekmez.Önemli olan hedef kitlenizin olduğu orumları bulmaktır.Örneğin arabalarla ilgili bir blogunuz varsa arabalarla ilgili forumlara üye olabilirsiniz.

 

Forumlarda Aktif Olun

 

Forumlarda üyelerin güvenini kazanmak, dikkatlerii çekmek ve bilginizi göstermek için aktif olmak önemlidir.Forumda daha önce paylaşılmamış bir bilgiyi paylaşak, diğer üyelerin sorduğu sorulra cevap vererek bunu yapabilirsiniz.

 

Profilinizi Boş Bırakmayın

 

orumda aktif olursanız ve üyelerin dikkatini çekmeyi başarırsanız mutlaka sizi merak edip profil bilgilerinize göz atacaklardır.Profil bilgilerinizdeki ""web sitesi” bölümüne mutlaka blogunuzun adresini yazın.Orada blogunuzun adresini görüp te ziyaret etmeyecek kişi yoktur.

 

İmzanıza Blogunuzun Adresini Koyun

 

Forumlarda yazdığınız her mesajın altında gözüken ve imza adı verilen bir özellik vardır.Eğer üye olduğunuz forumda imza kullanma seçeneği aktifse imza olarak blogunuzun adresini yazabilirsiniz.Böylece adresiniz her mesajınızın altında otomatikman gözükecektir.

 

Blogunuzdaki Yazıları Paylaşın

 

Blogunuzda yayınladığınız yazılardan bazılarını forumda paylaşabilir ve yazının sonuna kaynak olarak blogunuzun adresini gösterebilirsiniz.Yazıyı okuyanlarve beğenenler mutlaka o yazının kaynağını görmek isteyeceklerdir.

 

Bu tavsiyelere uyarak forumları etkili bir şekilde kullanırsanız hem siz hem de blogunuz hedef kitleniz tarafından tanınabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder