Dilediğiniz Zaman Arayın Canlı SOHBET Edelim: 
(İlk 5 Dakika Bedava)

Cansu: 008818200818

Esra: 0034951250447

23 Nisan 2011 Cumartesi

İçeriğim Çalındığında Ne Yapmalıyım?

Onca emek harcayarak oluşturduğunuz içerikler başkaları tarafından izinsiz kullanılabilir hatta kendi yazmış gibi yayınlanabilir.Bu, özgün yazılar yazarak okuyucularını bilgilendirmeye çalışan blogcular için sinir bozucu bir durumdur.Bu şekilde içeriğinizi izinsiz kopyalayıp yayınlayan bir web sitesini tespit ettiğinizde neler yapabilirsiniz?

İçeriğim Çalığında Ne Yapmalıyım

Yazarla İletişim Kurun

 

Öncelikle yazınızı yayınlayan yazarla iletişim formu veya e-posta aracılığıyla iletişime geçin.Göndereceğiniz mesajda nazik bir dille yayınladığı içeriğin size ait olduğunu yazın, gerekirse yazının orjinal linkini de yazın ve kullanılmasına izin vermediğinizi, en kısa sürede içeriğin kaldırılmasınıı istediğinizi söyleyin.Eğer karşınızdaki insaflı ve laftan anlayan biriyse bu isteğinizi geri çevirmeyecektir.

 

Mesajda tehditkar ve kaba bir dil kullanmayın.Ters tepki gösterebilir ve kişi işi inada bindirebilir.Bu yüzden mesajınızı kibar bir dille yazın.

 

Yorum Bırakın

 

Eğer yazınızı kullanan site bir blog ise yyorum bölümüne yazının size ait olduğunu belirten ve orjinal yazının linkinin bulunduğu bir yorum bırakın.Bu yöntem ilkinden daha etkili değildir ama yazara ulaşamadığınızda  kullanabileceğiniz bir yöntemdir.

 

Gördüğünüz içerik hırsızlığına karşı, içeriğiniz çalındıktan sonra yapabileceğiniz fazla bir şey yok.Aslında aklımda başka bir yöntem daha var ama legal olmadığı için onu burada yazmak istemedim.Önemli olan içeriğiniz alınmadan önce önlem almak sanırım.Sizce başka yapılacak ne olabilir?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder