Dilediğiniz Zaman Arayın Canlı SOHBET Edelim: 
(İlk 5 Dakika Bedava)

Cansu: 008818200818

Esra: 0034951250447

22 Nisan 2011 Cuma

Yeni Blogcular İçin Yol Haritası

Eğer ilk kez blog yazıyorsanız, bu ilk blog maceranızda başarısızlığa uğramamak için daha en başından doğru adımlar atmalısınız.Blogcular blog yazmaya büyük bir hevesle başlar ancak bloglarının ilk zamanlarında sadece kendilerinin okuduklarını düşünürler ve bir sünre sonra sıkılıp veya başarısız olduklarını düşünüp blog yazmayı bırakırlar.

Yeni blogcular icin yol haritasi

İlk zamanlarda blog yazılarınızı kimsenin okumadığı doğrudur ancak bu başarısız olduğunuz anlamına gelmez.Küçük bütçelerle oluşturulmuş her blogun yaşadığı bir süreçtir.Önemli olan sabırlı olmak ve başarılı bir blog sahibi olmanın uzun süren bir yolculuk olduğunu unutmamanızdır.

 

Yazımın başında “ilk blog maceranızda başarısızlığa uğramamak için daha en başından doğru adımlar atmalısınız” dedim.Peki nelerdir bunlar?

 

Doğru Bir Blog Tasarımı Seçin

 

Öncelikle blogunuz için dikkat çekici, okuyucuyu boğmayacak, yazılarınızın rahat okunabileceği özgün bir tema seçmelisiniz.Blogunuzdaki çalışmayan resimler ve scriptler, ziyaretçilerin blogunuzu düzgün görüntülemesine izin vermez ve bu ziyaretçilerin hiç hoşuna gitömeyen bir durumdur.Bu yüzden doğru bir tema seçimi yapmalısınız.

 

Sık Yazın

 

Blogunuzu boş tutmamalısınız.Ziyaretçiler sık güncellenen ve özgün yazılara sahip blogları severler ve takip ederler.Ücret karşılığı reklam yapsanız bile blogunuza yönelen ziyaretiçiler blogunuzda okuyacak birşey göremezlerse blogunuzu terk ederler ve tekrar ziyaret etme ihtiyacı duymazklar.Bu yüzden hergün blogunuzun konusuyla alakalı size ait yazılar yazın.

 

Blog Dünyasında Aktif Olun

 

Ülkemizde pek çok popüler blog mevcut.Bunlara yorumlar yazarak hem o blog yazarının hem de o blogu takip eden okurların dikkatini çekebilirsiniz.Ancak yorum yazarken şuna dikkat etmelisiniz; sırf yorum yapmış olmak için yorum yapmayın.İnsanlara fydalı olabilecek ve yazı ile ilgili ek bilgi veren dikkat çekici yorumlar yazın.

 

Blog dünyasında aktif olmanın bir başka yolu da Bloxoo’ya üye olmaktır.Türkiye’nin en büyük blog ağı olan Bloxoo’ya blogunuzu ekleyin, diğer bloglara yorumlr yapın ve oy verin.Böylece yeni arkadaşlar kazanmış olacaksınız ve blogunuzun ismini duyurabileceksiniz.Benim Bloxoo profilime buradan, Blog Hocam’ın Bloxoo sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz.

 

Forumlarda Bilgi Paylaşın

 

Blog yazdığınız konuyla ilgili forumlarda bilgi paylaşmayı angarya olarak görmeyin, size olumlu dönüşleri olacaktır.Nasıl mı? Forumlarda bilgi veren ve dikkat çeken yazılar paylaşmanız online sosyal çevrenizi genişletecektir ve insanlar sizi takip etmek ve bilgilerinizden faydalanmak isteyeceklerdir.Forumlar blogunuzun hedef kitlesine ulaşmak için en faydalı araçlardır.

 

Link Değişimleri Yapın

 

Pagerank ve Alexa Rank gibi şeyleri önemsemeden diğer bloglarla link değişimi yapın.Link değişimleri blogunuzun adını hiç duymayanların blogunuzdan haberdar olmaları için etkili bir yöntemdir.

 

Bumerang Üyesi Olun

 

Yeni bloglar için en etkili hit alma ve okuyucu kazanma yöntemi Yazar Kafe’de yazı paylaşmaktır.Yazar Kafe, Bumerang üyesi web siteleri ve bloglardan seçilen faydalı ve ilginç içerikleri okuyuculara tek bir noktadan ulaştıran bir platformdur.Bumerang’a üye olmak için burayı ziyaaret edebilirsiniz.

 

Blog dünyasına her gün yüzlerce blog katılmakta ve bunların çok az bir kısmı ayakta kalmayı başararak yauın hayatına devam etmektedit.Eğer sizde yeni blogunuzun başarıya ulaşmasını istiyorsanız ilk zamanlarınızda bu tavsiyeler size yardımcı olacaktır.

Herkese iyi bloglar…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder