Dilediğiniz Zaman Arayın Canlı SOHBET Edelim: 
(İlk 5 Dakika Bedava)

Cansu: 008818200818

Esra: 0034951250447

15 Mayıs 2011 Pazar

Blogger'da RSS Yayınını Yönetmek

Artık her blogcu biliyordur diye düşünüyorum RSS’in anlamını ve faydalarını.Eğer hala RSS hakkında bilgi sahibi değilseniz daha önce yazdığım RSS Nedir? yazımda detaylı bir şekilde anlastmıştım, okumanızı tavsiye ederim.


RSS’i öğrendiyseniz beslemelerinizi yakmak için Feedburner sevisini kullanmanızı öneririm.Feedburner’a nasıl kayıt olacağınızı ve nasıl kullanacağınızı ise Feedburner Kurulumu Ve Ayarları yazımda anlatmıştım.Bu yazımdan da faydalanarak feedburner hesabınızı oluşturduktan sonra artık ziyaretçileriniz bu feed adresinden blogunuzu kolayca takip edebilecekler.


Şimdi de Blogger kullanıcıları için RSS yayınlarınının ayarlarını nasıl yapacaklarından bahsedeceğim.Blogger RSS ayarları için Blogger hesabınıza girip Ayarlar > Site içerik Takibi ayarlarını açın.Blogunuzun RSS yayınlarını bu sayfadan yöneteceksiniz.

Blogger site içerik takibi ayarları

Ayarlar

 

1. Blog İçerik Takiplerine İzin Ver:
-Eğer Tüm seçeneğini seçerseniz takipçileriniz yeni yazılarınızın tamamını RSS okuyucularında görürler.


-Kısa seçeneğini seçerseniz yazınızın yaklaşık 400 karakterlik bir bölümünü görürler.
- Atlama Aralığına Kadar derseniz de more tagıyla oluşturulan devamını oku yazısından öncesini görürler.


2. Kayıt İçerik Takibi Yeniden Yönlendirme URL'si:
Bu kutucuğa http://feeds.feedburner.com/BlogHocam gibi Feedburner adresini yazın.Böylece Internet Explorer gibi RSS okuma özellliği olan bazı tarayıcılar beslemelerinize feedburner adresinden hızlı bir şekilde ulaşırlar.


3. Kayıt İçerik Takibi Altbilgisi:
Buraya yazacaklarını tüm blog yazılarınızın sonunda sadece RSS yayınlarında gözükür.Burayı ister boş bırakın isterseniz de reklam veya sosyal paylaşım butonları kodu ekleyin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder