Dilediğiniz Zaman Arayın Canlı SOHBET Edelim: 
(İlk 5 Dakika Bedava)

Cansu: 008818200818

Esra: 0034951250447

25 Mayıs 2011 Çarşamba

Windows Live Writer 2011 İle Blog Yazmak

Windows Live Writer günden güne daha iyi bir blog editörü haline geliyor.Bir blog yazarının ihtiyacı olan tüm özelliklere sahip olduğunu söyleyebilirim.

Siz hala blogunuzun online editörünümü kullanıyorsunuz?O halde Windows Live Writerla tanışmanın vakti geldi.

Windows Live Writer 2011

Windows Live Writer 2011 Özellikleri

 

1. Microsoft Office Görünümü

Windows Live Writer’ın bu son versiyonunda kendinizi Microsot Office’te çalışıyormuş gibi hissediyorsunuz.Arayüzü, görünümü ve tasarımı gerçekten çok hoş olmuş.

 

2. Kesmeler

Yazınızın bölümleri arasına yatay çizgi ekleyerek yazınızı bölme, bir paragraftan başka bir paragrafa atlamadan alt satıra geçme(<br/>), devamını oku bağlantısı vermek için yazıyı istediğiniz yerden kesme gibi işlemleri tek tuşla kolayca yapabiliyorsunuz.

 

3. Ekleme Opsiyonları

Ekle sekmesinden kolayca tablo, köprü, resim, fotoğraf albümü, video, harita, smiley dediğimiz ifadeler kolayca eklenibiliyor.Ayrıca harici eklentileride ekleyip kullanabiliyorsunuz.

 

4. Link Ve Resim Etiketleri

Resimlerin optimizasyonunda alt ve title etiketlerinin önemini yazmıştım.Windows Live Writer’da bu etiketleri kodlarla hiç uğraşmadan ekleyebiliyorsunuz.Aynı şekilde linklerede title etiketini eklemeyi ve  yeni pencerede açılıp açılmayacağı ayarını kodlara gerek kalmadan yapabiliyorsununz.

 

5. Ekran Görüntüsü Alma

Benim en sevdiğim özelliklerden biri bu.Klavyedeki Print Screen tuşuyla yakaladığınız ekran görüntüsünü Ctrl+V ile yazınızda itediğiniz yere direk yapıştırabiliyorsunuz.Sadece yapıitırmakla kalmıyor ekran görüntüsünü düzenleyebilkiyorsunuzda.

 

6. Ekran Görüntüsünü Kırpma

Aldığınız ekran görüntüsünden kullanmak istediğiniz kısmı kırpmak ve düzenlemek çok kolay.Bunları yapmak için ayrıca bir resim editörüne ihtiyacınız kalmıyor.

 

7. Taslak Olarak Kaydetme

Ya<dığınız yazıları daha sonrta düzenlemek veya yayınlamak üzere kaydedebilirsiniz.Ayrıca daha önce yayınladığınız yazılara ulaşarak istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz.


8. HTML Stilleri

Blog yazılarınıza bir stil vermek için H1, H2, H3, … gibi etiketleri kullanmak çok kolay.

 

9. Kelime Sayacı

Yazınızdaki kelime sayısını, karakter sayısını ve paragraf sayısını hızlıbir şekilde öğrenebilirsiniz.

 

10. Resim Düzenleme

Blog yazınızda kullanacağınız resimlere eğim verebilir, sağa-sola çevirebilir, çerçeve ve efekt ekleyebilirsiniz.

 

Windows Live Writer’ı indirmek ve kullanmak tamamen ücretsiz.

Download Windows Live Writer 2011

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder