Dilediğiniz Zaman Arayın Canlı SOHBET Edelim: 
(İlk 5 Dakika Bedava)

Cansu: 008818200818

Esra: 0034951250447

19 Ağustos 2011 Cuma

Blogger’ı Wordpress’e Tercih Etmek İçin Sebepler

Pek çok insan Wordpress blogların Blogger’dan daha iyi olduğunu iddia eder ve sebeplerini belirtir.Bunların pek çoğu doğrudur.Ancak Blogger’ı Wordpress’e tercih etmenizi gerektirecek sebepler yok değil.

Blogger'ı Wordpress'e tercih etmek için sebepler

İşte benim gözümden Blogger’ı Wordpress’e tercih etmenizi gerektiren sebepler…

Google

 

Aslında Blogger 1999 yılında Pyra Labs tarafından oluşturuldu daha sonra Google tarafından satın alındı.Google’ın Blogger’ı satın almasıyla birlikte yenilikler ve güncellemeler ardı ardına gelmeye başladı.Google gibi bir dünya devi tarafından geliştirilen ve desteklenen bir servisi kim kullanmak istemez ki?

 

Fiyat

 

Blogger’ı Wordpress’e tercih etmenizi gerektirecek en önemli sebeplerden biri de blogunuz için host ücreti ödememeniz.Blogger standartlarında bir bant genişliği ve dosya alanına bir sahip host kiralamanız yüzlerce dolara mal olabilir.

Eğer Blogger’ın ücretsiz subdomaini olan blogspot’u kullanmak istemiyorsanız en fazla 10 dolara bir alan adı satın alarak kendi domainizi kullanabilirsiniz.Böylece profesyonel bir blog sahibi olmak size sadece 10 dolara mal olur.

 

Güvenlik

 

Blogger en güvenli platformlardan biridir.Başkaları şifrenizi öğrenmediği sürece blogunuz güvendedir ve hacklenme ihtimali yok denecek kadar azdır.

 

Güncellik

 

Wordpress blogların yeni bir versiyonu çıktıında blogunuzu manuel olarak güncellemelisiniz.Blogger’da ise tüm güncellemeler otomatik olarak dashboard’da görünür ve ek bir işlem yapmanıza gerek kalmaz.

 

Tasarım

 

Blogger’ın şablon tasarımcısı sayesinde kendi temanızı kolayca oluşturabilirsiniz.Üstelik internette binlerce ücretsiz ve kaliteli temaları kolayca blogunuza yükleyerek kullanabillirsiniz.

 

SEO

 

Blogger bir Google servisi olduğundan Blogger ile oluşturulan bloglar Google arama sonuçlarında en kısa zamanda yer almaya başlar ve yazılarınız hızlı bir şekilde indekslenir.

 

Kullanım

 

Blogger kurulumuyla, ayarlarıyla, şablonlarıyla, eklentileriyle kullanımı çok kolay olan bir platformdur.Bu sayede hiç kod bilmeden bile iyi bir blog sahibi olmak mümkündür.

 

Söz Sizde

Bana göre Blogger’ın avantajları bunlar.Sizin ekleyebileceğiniz başka avantajları ya da katılmadığınız yerler var mı?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder