Dilediğiniz Zaman Arayın Canlı SOHBET Edelim: 
(İlk 5 Dakika Bedava)

Cansu: 008818200818

Esra: 0034951250447

16 Ağustos 2011 Salı

Yazının Altına E-Posta Abonelik Formu Ekleme

RSS Abone Sayısını Arttırmanın 6 Yolu başlıklı yazımda 5.yol olarak yazılarınızın sonunda teklif edin demiştim.Blog yazılarınızın sonuna okuyucuların RSS yayınınıza e-posta ile abone olmalarını kolaylaştıracak bir form koyarak bu maddeyi uygulamaya koyabilirsiniz.Özellikle blogunuza arama motorları aracılığıtyla gelen ziyaretçileri RSS abonesine dönüştürmek için çok etkili bir yoldur.

 

blogger yazının sonunda email rss abonelik formu

Blogger hesabınıza girdiş yaptıktan sonra kumanda panelinizden Tasarım > HTML’yi Düzenle yolunu takip edin ve Widget Şablonlarını Genişlet kutucuğunu işaretliyerek Ctrl+F tuş kombinasyonu yardımıyla <data:post.body/>kodunu bulun.Bu kodun hemen altına şuradan indireceğiniz .txt dosyasındaki kodları ekleyin.


Not: Kodları yazının içinde paylaştığımda zaman zaman hatalar olduğundan kodları bir txt dosyasına yazarak paylaşmayı daha uygun gördüm.Herkesin bilgisayarında notepad veya benzeri bir metin editörü olduğundan bu yol en sağlıklısı gibi duruyor.


Kodlarda Değiştirmeniz Gereken Yerler

Kodları indirip şablonunuzda eklediğinizde şu iki yerdeki BlogHocam yerine kendi feedburner ID’nizi yazın.

http://feedburner.google.com/fb/a/mailverify?uri=BlogHocam&apos;,

value='BlogHocam'


İşinize Yarayacağını Düşündüğüm Yazılar

- Eğer bir Feedburner ID’niz yoksa : Feedburner Kurulumu Ve Ayarları

- Blogunuzun kenar çubuğuna e-mail ile abonelik formu eklemek istiyorsanız: Feedburner E-Posta İle Abonelik :Formu Ekleme

- Blogunuza daha fazla aboneli seçeneği bulunanm bir widget eklemek istiyorsanız: Blogunuz İçin Şık Bir Abonelik Widget’ı

- Abonelik butonlarının, blogunuzun bir köşesinde sürekli sabit durmasını istiyorsanız: Sabit Abonelik Butonları

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder