Dilediğiniz Zaman Arayın Canlı SOHBET Edelim: 
(İlk 5 Dakika Bedava)

Cansu: 008818200818

Esra: 0034951250447

4 Mart 2012 Pazar

Facebook Sayfalar İçin Zaman Tüneli İzlenimlerim

Facebook, 30 Mart itibariyle tüm sayfaların yeni görünüme geçeceğini duyurdu ama Facebook sayfalarını yoğun bir şekilde kullanan markaların bu duruma uygun stratejiler geliştirebilmesi için önizleme seçeneği sundu.Böylece zaman tüneline geçmeden nelerle karşılaşcağımızı görüp bu yazıyı hazırlama fırsatı buldum.

 

Kapak Fotğrafı

 

Facebook sayfaları için zaman tünelinin en bilinen özelliği kapak fotorafları.Kapak fotoğrafı olarak blogunuzun logosu veya içeriği hakkında bilgi veren bir resim kullanabilirsiniz.Kapak fotoğrafının istenildiğinde değiştirilmesi iyi bir özellik.Bir duyuru yapmak istediğinizde veya özel bir yazıyı öne çıkarmak istediğinizde bunu kapak fotoğrafını değiştirerek gerçekleştirebilirsiniz.

 

Facebook Sayfalar İçin Zaman Tüneli

 

Profil Fotoğrafı

 

Sayfanızı temsil eden kare şeklinde bir profil fotoğrafı seçebilirsiniz.Burada dikkat etmeniz gereken şey en az 180px boyutunda ve blogunuzla özdeşleşmiş bir resim kullanmak.Örneğin logonuzu profil resmi olarak kullanabilirsiniz.

 

Facebook Sayfalar İçin Zaman Tüneli

 

Yönetim Paneli

 

Zaman tüneline geçtikten sonra sayfanızın üst tarafında pek te alışık olmadığımız yönetici panelini göreceksiniz.Burada bildirimler, sayfayı yeni beğenenler, istatistikler ve mesajlar basit tasarlamış kutularda gözüküyor.

 

Facebook Sayfalar İçin Zaman Tüneli

 

Mesajlar

 

Geldik benim en sevdiğim özelliğe.Artık Facebook sayfanızı beğenen kullanıcılardan istediklerinize direk mesaj gönderebilecek veya onlardan direk mesaj alabileceksiniz.Ben iletişimi ve etkileşimi seven biri olarak bu özelliği çok beğendim ama mesajla falan uğraşmak istemezseniz izinlerden bu özelliği iptal edebilirsiniz.

 

Facebook Sayfalar İçin Zaman Tüneli

 

Sekmeler

 

Zaman tüneli ile sekmeler menüsünde de önemli değişikliklere gidilmiş.Artık sekme ikonları çok daha büyük, bu yüzden sadece 4 tanesi üst tarafta görüntülenebiliyor.Geri kalan sekmeler açılır – kapanır bir menüde gizlenmiş olacak. Hangi sekmelerinizin ilk 4’ün içine girmesini istediğinize siz karar veriyorsunuz.

 

Facebook Sayfalar İçin Zaman Tüneli

 

“Hoşgeldiniz” Sekmesi Tarihe Karışıyor

 

Eğer siz de benim gibi Facebook sayfanız için ziyaretçileri karşıldığıız “Hoşgeldiniz” sekmesi kullanıyorsanız, zaman tüneliyle birlikte bu sekmenin tarihe karışacağını bilmelisiniz.Bu sekmenin yerine kapak fotoğrafının alacağını söyleyebiliriz.

 

Facebook Sayfalar İçin Zaman Tüneli

 

Facebook sayfalarınız için zaman tüneli hakkında söyleyeceklerim şimdilik bu kadar.Çoğu kişinin sayfalardaki bu yeni görünümden pek memnun olmadığı bir gerçek ancak yapılacak tek şey sanırım alışmaya çalışmak.

 

Son olarak; Blog Hocam Facebook sayfasını hala beğenmediyseniz, şöyle buyrun lütfen…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder