Dilediğiniz Zaman Arayın Canlı SOHBET Edelim: 
(İlk 5 Dakika Bedava)

Cansu: 008818200818

Esra: 0034951250447

14 Mart 2012 Çarşamba

Yazılarınız Daha Çok Sitede Yer Alsın

Bir bloğun başarılı olabilmesi için özgün içeriğin gerektiği kadar o içeriğin Google'da sıralamaya girmesi ve sosyal medya da yer alması gerekir. İçeriğinizin bir tıkla bir çok sosyal imleme sitesine gönderen bir servisten bahsedeceğim "ping.fm" Ping.fm içerisinde çoklu servis entegrasyonu bulunan bir durum güncelleme servisidir. Yani birden fazla hesabınızı bu servise bağlayarak hepsine aynı anda durum güncellemesi gönderebilirsiniz.

 

Ping.fm

 

Facebook'a ve twitter, identi.ca, plurk gibi mikro bloglara durum güncellemesi gönderebildiğiniz gibi blogunuzun rss linkini bağlayarak blogunuzda yazdığınız her yazının bu servislere gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede yazınız ve yazının linki bir çok yerde paylaşılacağından çok hızlı bir şekilde index alabilir ve aynı oranda sitenize backlink alabilirsiniz.

      

Nasıl Üye Olunur?

 

Buraya tıklayarak siteyi açın ve sağ alt köşede bulunan üye kayıt formunu doldurun. Daha sonra mail adresinize girerek aktivasyon linkine tıklayın.

 

Servisleri Nasıl Kullanacağım?

 

Üyeliğinizi tamamladıktan sonra karşınıza ping.fm in desteklediği servislerin listesi gelecek, üyeliğiniz olmayan servislerin üzerine tıklayarak o servislere üye olabilirsiniz, üyeliğiniz olan veya üyeliği tamamladığınız servisler için "add network" butonuna tıklayarak gerekli bilgileri girerek servisi bağlama işlemini bitirebilirsiniz. 

 

Ping.fm 

 

RSS i Nasıl Bağlayacağım?

 

Servislere üyeliklerinizi tamamladıktan sonra Üst taradta bulunan "dashboard" butonuna tıkladığınızda güncelleme gönderilmeye hazır servisleri göreceksiniz. Daha sonra sağ alt tarafta bulunan "Rss Feed" e tıklayın ve gelen sayfada ki "Feed URL" kısmına Rss linkinizi yapıştırıyorsunuz ve "add feed"e tıklıyorsunuz.

 

Ping.fm

 

Kayıt yaptığınız servislerde de arkadaş çevrenizi çoğalttığınız takdirde blogunuza her yazı yazdığınızda yüzlerce ziyaretçi çekebilirsiniz.  

 

Yazar Hakkında:Bu yazı kayya.net sitesi yazarı Ali KAYA tarafından Blog Hocam için yazılmıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder